potadlo.abz.cz

Styl naší práce

O nás » Styl naší práce

Vycházíme ze systemické psychoterapie. Smyslem naší práce je zkompetentnění klienta, neboli jeho uschopňování a posilování v něm toho žádoucího, co vede k řešení jeho psychických obtíží. Pomáháme klientům objevovat nové možnosti a posilujeme jejich vlastní psychologické zdroje k dosažení požadovaných cílů.

Jako systemičtí terapeuté nejsme závislí na žádných obecných postupech a standardních procedurách, které bychom používali bez rozlišení na všechny naše klienty. Psychoterapie není pouhou aplikací obecných pravd anebo zásad, které stanovily uznávané autority. Věříme, že každé psychoterapeutické setkání je jedinečné, proto se vždy snažíme o porozumění tomu, jakým způsobem ten který klient uvažuje o sobě samém, o druhých lidech a o věcech a událostech kolem něj.

Vycházíme z toho, že klient je expertem na svůj život, terapeut zase na vedení rozhovoru tak, aby byl pro klienta co možná nejužitečnější. Nepřicházíme proto s nabídkami hotových řešení, naopak dáváme prostor tomu, aby v rozhovoru klient sám mohl postupně pro sebe najít takové řešení, které bude ušité na míru přímo jemu a jeho situaci. Preferujeme psychologické přístupy založené na partnerské spolupráci s klienty.

Stejně jako je jedinečný každý klient a jeho životní příběh, je jedinečný i styl práce každého z nás terapeutů. Máte proto možnost zvolit si takového terapeuta, který Vám bude nejlépe vyhovovat svojí osobností, stylem práce, zkušenostmi atd.

Součástí naší práce je využívání reflektujícího týmu a videa. Jako terapeuté jsme rovněž pod stálou supervizí MUDr. Olgy Kunertové, Mgr. Ivana Úlehly a Mgr. Zuzany Kocábové.

strom